Polskie przedsiębiorstwa są w coraz lepszej kondycji, ale sytuacja poszczególnych branż jest wciąż zróżnicowana. Można jednak oczekiwać, że tendencja ożywienia w polskiej gospodarce będzie się umacniała – wynika z Raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej „Instrument Szybkiego Reagowania”.
Wynikająca z prognoz poprawa sytuacji i powrót na ścieżkę silniejszego wzrostu są jednak nadal obarczone dużą niepewnością” – podkreślają autorzy Raportu ISR.
W jaki sposób utrzymać zatem polską gospodarkę na ponad 4 proc. tempie PKB? To kluczowe pytanie stanie się głównym tematem debaty, podczas której zaproszeni eksperci zastanowią się nad kondycją polskich przedsiębiorstw w najbliższych kwartałach. Debata online odbędzie się 16 maja(piątek) w godzinach 9.30-11.00.
Ile w br. wyniesie wzrost gospodarczy w Polsce i co będzie jego siłą napędową? Jakie są najpoważniejsze zewnętrzne i wewnętrzne niewiadome dla wysokiego wzrostu gospodarczego w Polsce w 2014 i 2015 roku? Dlaczego analitycy spodziewają się skrócenia cyklu koniunkturalnego? Które działy będą „ciągnąć” gospodarkę w górę, a które wciąż odczuwają skutki ostatniego spowolnienia? i Co zrobić, by po okresie ożywienia tempo PKB nie spadło poniżej 2 proc.?
To tylko wybrane pytania, na które będą się starali odpowiedzieć zaproszeni do debaty eksperci. Podczas debaty zostaną zaprezentowane wnioski i rekomendacje z XII edycji Raportu Instrument Szybkiego Reagowania (ISR), dotyczącego sytuacji polskich przedsiębiorstw w ujęciu mikro i makroekonomicznym.
Więcej: LINK