Uwaga przedsiebiorco! Od 1 stycznia 2018 roku jeden przelew do ZUS.

Od 1 stycznia 2018 r. przedsiębiorca opłaci składki jednym przelewem na swój numer rachunku składkowego, zamiast dotychczasowych trzech albo czterech przelewów miesięcznie.

Obecnie wypełnianie przelewów jest skomplikowane i pracochłonne. Podajesz  nam wiele danych, które pomagają nam zaksięgować i rozliczyć wpłaty. Od 1 stycznia natomiast składki można będzie opłacić zwykłym przelewem, takim, jakim np. płaci się za prąd. Na przelewie wpisze się jedynie numer rachunku bankowego –Twój numer rachunku składkowego. ZUS wpłatę od razu zaksięguje i rozliczy na koncie ubezpieczonego.
Ważne. Trzeba wiedzieć, że w przypadku zadłużenia w opłacaniu składek podzieloną wpłatę ZUS rozliczy na najstarsze zadłużenie na danym ubezpieczeniu albo funduszu.

Informację o numerze rachunku składkowego ZUS właśnie rozsyła listem poleconym. Należy list niezwłocznie odebrać. W przypadku, kiedy do końca grudnia 2017 r. list dotrze trzeba skontaktować się ze oddziałem ZUS. Jeżeli przedsiębiorca nie będzie znać swojego numeru rachunku, nie opłaci składek w 2018 roku. Dotychczasowe rachunki do wpłat zostaną zamknięte 31 grudnia 2017 roku.
Więcej: LINK