Targi Biżuterii i Zegarków „Złoto Srebro Czas 2013”

Dziś o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste otwarcie Targów Biżuterii i Zegarków „Złoto Srebro Czas 2013”. W ramach imprezy w sobotę 5 października rozdane zostaną nagrody w Konkursie „Złoto i Srebro w Rzemiośle 2013”.

Konkurs, organizowanym przez Ogólnopolską Komisję Złotniczo-Jubilerską Związku Rzemiosła Polskiego, powstał z myślą o złotnikach i jubilerach, którzy cenią jakość, profesjonalizm i fachowość w sztuce złotniczej, a jego główną ideą jest  promocja umiejętności osób, które od wielu lat wykonują ten zawód oraz młodych ludzi uczących się złotnictwa lub rozpoczynających pracę zawodową.

Impreza ma szczególne znaczenie, bowiem odbywa się przy udziale Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co jest wyrazem zainteresowania działalnością zawodową środowiska rzemieślników złotników i jubilerów. Dla uczestników stanowi doskonałą okazję do wyeksponowania swoich umiejętności na najwyższym poziomie.

Tematy dla tegorocznych prac konkursowych to:
Juniorzy – Sen o Warszawie
Seniorzy – Tajemnice zamknięte w kamieniach

Prace laureatów oraz mnóstwo innych pięknych przedmiotów będzie można podziwiać w dniach 4-6 października w Warszawie w hali Expo XXI podczas Targów. Serdecznie zapraszamy.