18 października 2024 Prezes Związku Rzemiosła Polskiego, prof. Jan Klimek spotkał się z przedstawicielami organizacji rzemiosła regionu lubelskiego w Domu Rzemiosła w Lublinie, będącego siedzibą Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyli Zarząd Izby, Komisja Rewizyjna, członkowie Sądu Odwoławczego oraz przedstawiciele cechów z miast: Biała Podlaska, Biłgoraj, Chełm, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Opole Lubelskie, Parczew, Puławy, Radzyń Podlaski, Ryki, Tomaszów Lubelski, Włodawa oraz cechów branżowych z Lublina. Na spotkaniu obecni byli także uczniowie Branżowej Szkoły Rzemieślniczej I stopnia w Lublinie oraz Szkół Rzemieślniczych w Białej Podlaskiej.
Podczas spotkania Prezes Związku Rzemiosła Polskiego, prof. dr hab. Jan Klimek, omówił kluczowe zagadnienia związane z pozycją organizacji rzemieślniczych w Radzie Dialogu Społecznego, znaczeniem rzemiosła dla krajowej gospodarki oraz dualnym systemem kształcenia młodocianych. Zwrócił uwagę na bieżące zmiany w ZRP oraz wyzwania stojące przed środowiskiem rzemieślniczym, podkreślając, że wspólne działania i integracja wewnętrzna są niezbędne do skutecznego rozwiązywania problemów. W swoim wystąpieniu zaznaczył, że siła rzemiosła tkwi w jego tradycji, jedności i wspólnocie, które są filarem polskiej tożsamości.
Karol Mirosław, wnuk Pana Kazimierza Klimka, Członka Zarządu Izby i tapicera z zawodu, opowiedział zgromadzonym gościom o pracy w zakładzie swojego dziadka. Mówił, jak ta praca wpłynęła pozytywnie na jego życie i co dla niego oznacza etos rzemieślnika. Mimo że ma dopiero 14 lat i jest uczniem szkoły podstawowej, jego zaangażowanie i zrozumienie wartości rzemiosła wywarły duże wrażenie na obecnych.