Spotkanie biznesu z nauka w Pałacu Chodkiewiczów

W siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie dialog prowadzili biznesmeni i naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej. Gospodarzami spotkania byli Związek Rzemiosła Polskiego i Instytut Przedsiębiorstwa w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH.

W debacie inaugurującej rozpoczęcie prac w Radzie Dialogu Społecznego powołanej w miejsce Trójstronnej Komisji wzięli udział ludzie ze świata nauki, partnerzy społeczni, przedstawiciele rządu i parlamentu oraz przedsiębiorcy. Uczestnicy spotkania dyskutowali o tym, jakie tematy powinny się znaleźć na forum dialogu i czy taka formuła dialogu społecznego się sprawdzi, a także czy spełni oczekiwania pracodawców i pracowników.

Wśród zaproszonych gości przybyli m.in.: wicepremier Janusz Piechociński, prof. Roman Sobiecki, dziekan SGH. – Cieszę się z takich spotkań, bo one świadczą o integracji środowiska – powiedział dziekan Sobiecki. Rzemieślnicy są mistrzami w swoim fachu i mogliby żyć bez nauki, ale nauka bez nich nie – dodał. Na koniec dodał: Jest takie powiedzenie praktyka bez teorii jest ślepa, natomiast teoria bez nauki kulawa, Dlatego, aby dobrze słyszeć, widzieć i pracować należy współdziałać.

-Jako gospodarz tego miejsca jestem dumny z tego, że mogę gościć w tym budynku jednocześnie przedstawicieli świata nauki i rzemiosła – powiedział prezes Związku Rzemiosła Polskiego, Jerzy Bartnik. Nasz wysiłek rzemieślniczy jest rzeczywiście wielki, ale byłby bardzo niewiele znaczącym gdyby nie postęp, który niesie nauka.

Goście wysłuchali koncertu Orkiestry Dętej Górniczej KWK Wieczorek i Andrzeja Batora – światowej sławy barytona.

Spotkanie prowadzili: wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego, prezes katowickiej Izby Rzemiosła I Przedsiębiorczości, prof, SGH Jan Klimek i Beata Białowąs, dyrektor katowickiej izby.
Zdjęcia: