Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 14/12/2012

Rząd chce elastycznego czasu pracy

Wydłużenie okresu rozliczeniowego do 12 miesięcy i  ruchomy czas pracy - proponuje wprowadzić na stałe do Kodeksu pracy minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Pracodawca będzie mógł zaproponować pracownikom trzy możliwości: różne, ruchome godziny pracy lub miks obu rozwiązań.
Ministerstwo sięga po najlepsze rozwiązania z ustawy antykryzysowej uzgodnionej przez związki zawodowe i pracodawców - mówił na konferencji prasowej minister pracy.

Zdaniem ministra dostosowanie godzin pracy będzie korzystne dla pracodawcy i pracownika, ułatwi godzenie życia zawodowego z życiem rodzinnym, np. gdy trzeba odprowadzić dziecko do przedszkola i przyjść do pracy trochę później.

Z uwagi na konieczność szybkiego uchwalenia przepisów minister zaapelował do pracodawców i związków zawodowych o jak najszybsze konsultacje społeczne propozycji nowelizacji Kodeksu pracy. Dodał, że poprosi o skrócenie konsultacji międzyresortowych i i będzie przekonywał parlamentarzystów o jak najszybsze uchwalenie zmian.

Więcej informacji i prezentacja uelastycznienia czasu pracy: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018