rc.pl: Festiwal Rzemiosła

Pleszew przygotowuje się do Festiwalu Rzemiosła. Imprezę, mającą zachęcić młodzież do podejmowania nauki i pracy w rzemiośle organizuje starostwo powiatowe wraz z Cechem Rzemiosł Różnych.

„Nie wszyscy muszą być magistrami! Wybierz jeden z poszukiwanych zawodów! Zostań szewcem, hydraulikiem, budowlańcem, spawaczem lub krawcem!” – apeluje starosta pleszewski Michał Karalus. Na Festiwalu Rzemiosła, który odbędzie się w przyszły czwartek w Zespole Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie zaprezentują się rzemieślnicy: m.in. szewc, rymarz, tapicer, witrażystka, fryzjer, zegarmistrz, masarz, cukiernik, garncarz, fotograf, kowal, mechanik samochodowy.

 Dyrektorzy szkół zawodowych, przedstawiciele cechów, osoby odpowiedzialne za kształcenie, będą dyskutować o tym, jak przyciągnąć młodych do szkół zawodowych i do warsztatów.
 
Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz, wiceminister oświaty Tadeusz Sławecki, oraz Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik.
Więcej: LINK