Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 15/04/2010

Rada Duszpasterska omówiła przygotowania do Pielgrzymki Rzemiosła

14 kwietnia 2010 roku w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbyło się spotkanie Krajowej Rady Duszpasterskiej Rzemiosła. Radzie przewodniczył Kazimierz Góralczyk.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy i modlitwą za dusze Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonki i wszystkich ofiar katastrofy w Smoleńsku. Modlitwę poprowadził ks. Andrzej Zarzycki, duszpasterz rzemiosła diecezji radomskiej.

Katechezę wygłosił ks. Andrzej Zarzycki. Jej tematem były – zgodnie z prośbą Krajowego Duszpasterza Rzemiosła Krzysztofa Rusieckiego – najważniejsze sanktuaria znajdujące się w diecezji radomskiej.

Przedstawiciele Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Radomiu przedstawili stan przygotowań XXIX Pielgrzymki Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. Marek Sokołowski, Sekretarz Rady Izby, poinformował, że odbyło się już spotkanie z ordynariuszem radomskim bpem Henrykiem Tomasikiem. Bp Tomasik - który ma przewodniczyć uroczystej Mszy św. Na Jasnej Górze - potwierdził swą obecność.

XXIX Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę odbędzie się 27 czerwca 2010 roku. Jej hasłem będzie apel „Z Maryją bądźmy świadkami Miłości”.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018