Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 11/03/2009

Przeworsk 2009 - Nożyce i grzebienie poszły w ruch

W dniu 8 marca 2009 r., w hali widowiskowo-sportowej w Przeworsku odbył się XXXI Konkurs Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego. Do rywalizacji stanęło 41 uczniów z cechów: z Przemyśla, Rzeszowa, Mielca, Krosna, Przeworska i Dębicy.
Współzawodnictwo młodych fryzjerów obserwowali zaproszeni goście: Józef Słota, Prezes Spółdzielni Rzemieślniczej w Przeworsku, Józef Żyga, Straszy Cechu Rzemiosł Różnych w Przeworsku, dyrektorzy szkół, opiekunowie praktyk szkół zawodowych oraz delegacje podkarpackich cechów i licznie zgromadzona publiczność.

Kapituła Konkursu pod przewodnictwem mistrza zawodu Krystyny Foltyn, za najlepszą we fryzjerstwie damskim uznała Karolinę Drozdowską z salonu Haliny Grad z Rzeszowa, a we fryzjerstwie męskim – Edytę Piotrowską, także uczennicę Haliny Grad.

W konkurencji indywidualnej, w kategorii: włosy spięte do góry (kok) zwyciężyła Ewelina Czekańska, praktykująca w salonie Edyty Zdeb z Krosna. Natomiast w kategorii: fale wyciskane na mokro nie do pokonania była Ewelina Pelczar, uczennica mistrzyni Stanisławy Samborskiej z Krosna.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w poszczególnych konkurencjach otrzymali nagrody ufundowane przez firmy: „Fo-Ka” z Krakowa, Laboratoire DUCASTEL, Emmebi – Italia, Firma PROSPECTOR Sp. z o.o., LEO – Profesjonalne Kosmetyki do Włosów, Konrad Szkółka – Profesjonalne Ozdoby Fryzur.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne nagrody rzeczowe i okolicznościowe dyplomy od głównego organizatora – Izby Rzemieślniczej w Rzeszowie.

Laureaci konkurencji damskiej i męskiej będą reprezentować region podkarpacki w Ogólnopolskich Mistrzostwach Fryzjerstwa w Poznaniu.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018