Projekt „Daj rzeczom drugie życie”

Niepotrzebny i przestarzały sprzęt może się przydać innym. Domy dziecka, domy seniora i szkoły chętnie przyjmą rzeczy, które w firmach już są zbędne, ale wciąż nadają się do użytku.

„Daj rzeczom drugie życie” to hasło kampanii społecznej której celem jest zachęcenie do oddawania sprawnych sprzętów organizacjom non profit. Wymiana jest możliwa na stronie www.daryrzeczowe.pl. Organizacjom non profit potrzebnych jest wiele rzeczy – od komputerów, poprzez meble, aż po sprzęt rehabilitacyjny.

Zdaniem organizatorów akcji, dobrym przykładem marnotrawstwa jest sprzęt komputerowy. Stare komputery często są po prostu wyrzucane na śmietnik. Tymczasem inni mogliby jeszcze na nich popracować. W ramach kampanii „Daj rzeczom drugie życie” planowane są również panele dyskusyjne i akcje informacyjne, oraz medialna akcja reklamowa skierowana na budowanie ekologicznej i obywatelskiej świadomości Polaków, bo jak zaznaczają organizatorzy akcji, wyrzucany sprzęt biurowy to coraz większe zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Bank Drugiej Ręki, które wspiera organizacje i inicjatywy działające na rzecz pożytku publicznego. Zapewnia skuteczne funkcjonowanie takich organizacji i inicjatyw poprzez wsparcie rzeczowe oraz zwiększanie dostępu do technologii.

 

Więcej informacji: www.bdr.org.pl