Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 27/11/2012

Pracodawcy ze środowiska rzemiosła liderami konkursu „Organizator pracy bezpiecznej”

Wręczenie nagród laureatom 19 edycji konkursu „Pracodawca-organizator pracy bezpiecznej”odbyło się w Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Gospodarzem gali była Państwowa Inspekcja Pracy, organizator konkursu, a wśród licznie zgromadzonych gości przybyli przedstawiciele kancelarii prezydenta RP i premiera, parlamentu, ministerstw instytucji okołobiznesowych, organizacji samorządowych oraz władz miasta.
 Zadaniem konkursu jest promocja najlepszych praktyk w zakresie poprawy warunków pracy, a także inspirować przedsiębiorców do eliminowania zagrożeń w miejscu pracy.

Pracodawcy byli oceniani w trzech kategoriach, w zależności od liczby zatrudnionych pracowników. W tym roku o certyfikat walczyło ponad 200 przedsiębiorców z całego kraju. W grupie do 50 pracowników jednym z laureatów został Zakład Stolarski "Somapol" Krzysztof Małecki w Chojnie. Firma zajmuje się produkcją mebli, drewnianych elementów konstrukcji i wyrobów stolarki drewnianej, eksportowanych tez do Niemiec i Szwajcarii. W kategorii do 250 pracowników wśród nagrodzonych była Piekarnia-Cukiernia Jacka Różyckiego w Baczynie. Asortyment wypieków obejmuje ponad 200 wyrobów, dostarczanych codziennie dla ponad 300 odbiorców w województwie lubuskim do Niemiec. Także w kategorii zakładów największych, powyżej 250 pracowników mieliśmy naszego lidera – firmę "Szynaka Meble" Sp. z o.o. Jana Szynaki w Lubawie, specjalizującej się w produkcji mebli mieszkaniowych, znanych z oryginalnego wzornictwa i estetycznego wykończenia., eksportera do wielu krajów świata.

Na galę finałową zaproszono także mistrzów rzemiosła, nauczycieli praktycznej nauki zawodu, których podopieczni uczniowie zdobyli pierwsze miejsca w konkursie wiedzy o bhp, organizowanego w maju przez Związek Rzemiosła Polskiego i Głównego Inspektora Pracy.

Kapituła konkursu, składająca się z ekspertów inspekcji pracy, przedstawicieli Związku Rzemiosła Polaskiego, Business Centre Club, Pracodawców RP, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" w kolejnej edycji zostanie poszerzona o przedstawicieli związków zawodowych

 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018