Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 24/10/2012

Posiedzenie Zespołu problemowego Trójstronnej Komisji ds. polityki gospodarczej i rynku pracy

W dniu 24 października 2012 roku w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie odbyło się posiedzenie Zespołu problemowego ds. polityki gospodarczej i rynku pracy Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych.

W czasie spotka dyskutowano nad propozycją Biznes Center Club na temat usprawnienia prywatyzacji. Proces ten w ostatnich dwóch latach znacznie przyspieszył, jednak nadal potrzebne są zmiany legislacyjne, które pozwolą na prywatyzacją spółek, których działalność produkcyjno-usługowa jest znacznie niższa, niż posiadany majątek. Stanowią one bowiem część firm wyjątkowo niepodatnych na proces prywatyzacji.

Przedstawiciel Ministerstwa Skarbu Państwa poinformował zebranych, że w Sejmie trwają prace nad ustawą o nadzorze właścicielskim, która ma zastąpić ustawę o komercjalizacji i prywatyzacji, natomiast idea dotycząca zbywania zorganizowanej części przedsiębiorstwa jest już częściowo realizowana w formule nadzoru korporacyjnego.

W trakcie posiedzenia zwracano również uwagę na kwestię zabezpieczenia interesów pracowniczych (pakietów socjalnych, miejsc pracy) w procesach prywatyzacyjnych.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018