PolskieRadio.pl: Eksperci o bonie na zasiedlenie dla bezrobotnego: będzie klapa

„Od początku 2014 r osoba bezrobotna może otrzymać, w ramach rządowego wsparcia, bon na zasiedlenie, jeśli znajdzie pracę oddaloną co najmniej o 80 km od dotychczasowego miejsca zamieszkania. Według specjalistów, to dobry pomysł na walkę z bezrobociem – ale może nie zadziałać – pieniądze z bonu są za małe, a młodzi Polacy są zbyt przywiązani do rodzin i własnego środowiska”- podaje Polskie Radio.

To nowe rozwiązanie ma pomóc w poszukaniu pracy dalej od domu. Na znaczenie mobilności zwraca uwagę także Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik. Jego zdaniem wszelkie  rozwiązania, które zwiększą mobilność i podniosą kwalifikacje, to krok w dobrym kierunku.

Zdaniem Prezesa ZRP taki bon zasiedleniowy ułatwi przemieszczanie się za pracą. I choć nie ma pewności, że to rozwiązanie zda egzamin, to jest to jednak nowy sposób na poruszenie ludzi młodych na rynku pracy.

– Dziś trzeba pokazać młodym ludziom, że nie warto przywiązywać się do miejsca pracy, bo dobrą, nową prace znaleźć można kilkaset kilometrów od dotychczasowego miejsca zamieszkania. Pieniądze na start przydadzą się na wynajęcie mieszkania, pomogą w odnalezieniu się w nowym miejscu, zakorzenieniu w nowym środowisku – bo to nigdy nie jest łatwe – tłumaczy Jerzy Bartnik.
Więcej: LINK