Polsat Wydarzenia: Ulżyć Rzemieślnikom

Władze Pragi Północ w Warszawie postanowiły wspierać rzemieślników poprzez obniżanie czynszu dla przedstawicieli ginących zawodów. Jolanta Kosakowska, dyrektor zespołu oświaty zawodowej i problematyki społecznej Związku Rzemiosła Polskiego wskazuje na zmniejszającą się liczbę uczniów w zawodach unikatowych i przyznaje, że takie inicjatywy, jak warszawskich władz są bardzo potrzebne – informuje Polsat.

Problem z wynajęciem lokalu w Warszawie ma wielu rzemieślników, którzy nie wytrzymują konkurencji dużych firm, czy banków, które za lokal mogą zapłacić dużo więcej. Zarząd warszawskiej dzielnicy Praga Północ chce im pomów. Burmistrz dzielnicy Paweł Lisiecki zapewnia, że gdy rzemieślnik, który wykonuje jeden z ginących zawodów zdecyduje się na lokal na jego terenie będzie mógł liczyć na obniżkę czynszu nawet do 60 proc.

Wykaz zawodów ginących został powiększony kilka usług rzemieślniczych, takich jak cukiernictwo czy bieliźniarstwo. W sumie na liście znalazło się blisko 30 zawodów. Do listy można dopisywać kolejne zawody, katalog jest otwarty. Władze dzielnicy maja nadzieję, że zachęci to przedstawicieli unikatowych, często ginących zawodów, do prowadzenia swojej działalności właśnie na Pradze.

Więcej: LINK