Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 15/11/2016

Płatności w Programie Infrastruktura i Środowisko odblokowane

- Polska może już przedstawić do rozliczenia z Komisją Europejską (KE) niemal 4 mld zł wstrzymanych w Programie Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020, a kolejne przedstawi jeszcze do końca roku. Nasza silna pozycja lidera w rankingu wykorzystania funduszy europejskich, w tym wśród państw z największą sumą zwróconych środków, będzie jeszcze wyższa – powiedział Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju.

Polska wprowadziła zalecenia Komisji Europejskiej, zmierzające do odblokowania środków w Programie Infrastruktura i Środowisko, wstrzymanych z uwagi na wątpliwości KE co do funkcjonowania w Polsce systemu oceny przetargów w zamówieniach publicznych (działającego od 2004 r.). Podpisano porozumienia o współpracy z Urzędem Zamówień Publicznych oraz przygotowano procedury weryfikacji kontroli prowadzonych przez Prezesa UZP. Nasze działania zostały też, na prośbę KE, zweryfikowane przez Instytucję Audytową (Ministerstwo Finansów).
Więcej: LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018