Platforma flexicurity nowoczesnym narzędziem dla edukacji i rynku pracy.Konferencja w Bolszewie

W dniach 4-6 września 2014 roku w Bolszewie, k. Wejherowa, odbędzie się druga z czterech konferencji regionalnych: „Platforma flexicurity nowoczesnym narzędziem dla edukacji i rynku pracy”, realizowanych przez Związek Rzemiosła Polskiego.

Celem konferencji jest upowszechnianie i realizacja idei flexicurity, poprzez wdrażanie różnych instrumentów wypracowywanych z myślą o ułatwianiu zatrudnienia, rozwoju indywidualnych zdolności, elastycznej organizacji pracy, sprzyjających szybkiemu i skutecznemu zaspokojeniu potrzeb pracownika i pracodawcy.

Zmiany wynikające z ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, kodeksu pracy, inicjatywy „Gwarancje dla młodzieży”, programu „Erasmus+”, POWER, RPO tworzą zestaw kolejnych propozycji, które pozytywnie mogą wpłynąć na rynek pracy. Dlatego warto dyskutować o tym, jak je wspólnie wykorzystać.

Podczas spotkania organizatorzy przedstawią dokonania i w gronie wielu różnych ekspertów i uczestników rynku pracy podejmą dyskusję o tym, jak wykorzystać „Platformę” posiadany potencjał i doświadczenie, do zbudowania partnerstwa dla kolejnych inicjatyw. Dyskusja obejmie także problemy, jakie występują w procesie szeroko rozumianego kształcenia zawodowego oraz przystosowywania młodych i dorosłych osób do potrzeb rynku pracy.

Do udziału w konferencji zapraszamy nie tylko przedstawicieli środowiska rzemieślniczego, ale także różnych instytucji rynku pracy, szkoleniowych, organizacji pracowników, szkół zawodowych placówek służących na rzecz doradztwa zawodowego działających w regionie Pomorza.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu partnerskiego „Platforma Flexicurity MiŚP-kreowanie płaszczyzny współpracy w zakresie Flexicurity w obszarze MiŚP” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego
(Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet II Rozwój zasobów ludzkich ipotencjału adaptacyjnego przedsiębiorstw oraz poprawa stanu zdrowia osób pracujących,  Działanie 2.1 Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki,  Poddziałanie 2.1.2 Partnerstwo dla zwiększania adaptacyjności).

Wydarzenie odbędzie się na terenie regionu pomorskiego, gdzie działają trzy izby rzemieślnicze:  Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Gdańsku, Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy oraz Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pomorza Środkowego w Słupsku.
Program: LINK