Open Days 2010, czyli 8 Europejski Tydzień Regionów i Miast

Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (Open Days) odbędzie się w dniach 4-7 października 2010 r. w Brukseli pod hasłem „Cel 2020: Konkurencyjność, współpraca i spójność w regionach”.

Open Days to od kilku lat największa doroczna impreza unijna poświęcona efektom realizacji polityki spójności i rozwoju w regionach i miastach UE. Jej organizatorem jest Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej oraz Komitet Regionów, przy współpracy z partnerami regionalnymi i lokalnymi (245 regionów z 34 krajów), instytucjami unijnymi i sektorem prywatnym.

W tym roku odbędzie się 130 seminariów, warsztatów, debat i wystaw, z których 28 zostanie zorganizowanych w przedstawicielstwach regionów, 30 w Komisji Europejskiej, 30 w Komitecie Regionów i 10 w ramach tzw. Uniwersytetu Open Days. Działać będzie „Miejsce Spotkań” (The Meeting Place), które będzie stanowić okazję do spotkań m.in. przedstawicieli administracji regionalnej i lokalnej z przedsiębiorcami.

W spotkaniach wezmą udział krajowi, regionalni i lokalni politycy, członkowie Komitetu Regionów i Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, europosłowie, urzędnicy szczebla europejskiego, krajowego, regionalnego i lokalnego, eksperci ds. programów polityki spójności, przedstawiciele biznesu, instytucji oraz organizacji pozarządowych, dziennikarze.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Rejestracja rozpoczęła się 5 lipca i potrwa do 22 września 2010 r. Prowadzona jest przez oficjalną stronę internetową imprezy: www.opendays.europa.eu.

Szczegółowe informacje w załączniku.