O „Konstytucji biznesu” w liście do wicepremiera Morawieckiego

Związek Rzemiosła Polskiego oraz pozostałe organizacje pracodawców należące do Rady Dialogu Społecznego zwróciły się z listem do wicepremiera Mateusza Morawieckiego. W piśmie pracodawcy wraz z innymi organizacjami reprezentującymi środowisko biznesowe pozytywnie ocenili generalną ideę zmian proponowanych w pakiecie „Konstytucja biznesu”, ale niepokoi ich fakt, że flagowy projekt Ministerstwa Rozwoju stracił impet legislacyjny. 

 

Sygnatariusze listu mają świadomość, że w trakcie konsultacji zgłoszono ogromną liczbę uwag, niekiedy sprzecznych. Jednak „Konstytucja biznesu” nie jest tylko jednym z wielu projektów legislacyjnych rządu, a dokumentem o fundamentalnym znaczeniu dla przedsiębiorców. Reprezentatywne organizacje pracodawców liczą, że prace zmierzające do uchwalenia „Konstytucji” przyspieszą i wkrótce ustawy trafią do Sejmu.     

 

Członkowie RDS zaapelowali do Mateusza Morawieckiego, aby w przypadku wystąpienia poważnych różnic pomiędzy Ministerstwem Rozwoju a innymi organami administracji publicznej, zdecydował się na jak najszybsze przecięcie tych sporów. „Konstytucja biznesu” to bardzo potrzebny polskiej gospodarce pakiet ustaw. Propozycje zmian w większości przypadków zostały szeroko i dogłębnie skonsultowane. 

 

Treść listu: