Mały i średni biznes się jednoczy

W siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego 19 października 2011 roku odbyło się spotkanie Porozumienia Przedsiębiorców (PP), które zostało powołane w czerwcu 2011 w Łodzi podczas Kongresu MŚP. PP jest siecią porozumiewawczą organizacji małego i średniego biznesu w Polsce oraz instytucji przyjaznych temu sektorowi.

 

Celem Porozumienia jest: wspólne działanie na rzecz poprawy warunków funkcjonowania przedsiębiorstw w Polsce; stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy organizacjami MŚP w Polsce oraz instytucjami przyjaznymi MŚP; podejmowanie działań na rzecz powołania instytucji istotnych z punktu widzenia interesów małych i średnich firm w Polsce oraz obrona członków przed nieuprawnionymi działaniami ze strony rządu.

W czteroosobowym składzie Komitetu Koordynacyjnego Porozumienia Przedsiębiorców znalazł się Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik.

 

PP w wydanym oświadczeniu zaapelowało do premiera rządu o wywiązanie się z obietnicy rozwiązania do końca roku problemu przedsiębiorców, którzy nie zgadzają się z ZUS w sprawie tzw. zbiegu tytułów ubezpieczeń. Zwróciło się też o wprowadzenie zasady „EU+0” (likwidację wszelkich przepisów nie wymaganych obowiązkowo przez UE).

 

Porozumienie Przedsiębiorców tworzą: Inicjatywa Firm Rodzinnych, Krajowa Izba Gospodarcza
Elektroniki i Telekomunikacji, Legnicki Klub Biznesu, Lubelski Klub Biznesu, Łódzka Izba Przemysłowo – Handlowa, Łódzkie Stowarzyszenie Przewoźników Międzynarodowych i Spedytorów, Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Kupców i Przedsiębiorców, Regionalna Izba Handlu i Przemysłu w Bielsko-Białej, Regionalny Związek Pracodawców w Łodzi, Stowarzyszenie Kupców w Centrum Handlowym „PTAK”, Stowarzyszenie Pracodawców Branży Dźwigowej, Wągrowieckie Zrzeszenie Handlu i Usług, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

 

W załączniku: list do premiera Donalda Tuska