Informujemy, że aktualnie dostępnych jest aż 37 konkursów oferowanych przez Fundusze Europejskie: 12 z programów krajowych, 6 z programów regionalnych oraz 19 z programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Poniżej znajdą Państwo niektóre z nich.
Powrót inwestycji w technologię
Ponownie można skorzystać z dobrze znanego przedsiębiorcom, kredytu technologicznego.
Ten instrument łączy dwa rodzaje finansowania: kredytowe z udziałem banków komercyjnych oraz bezzwrotne w formie dotacji zwanej „premią technologiczną”. Wsparcie oferowane w „Kredycie technologicznym”, to po prostu refundacja części kapitałowej kredytu, zaciągniętego przez przedsiębiorcę na realizację innowacyjnego projektu.
Jest on przeznaczony dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które wdrażają innowacyjną technologię i uruchamiają na jej podstawie wytwarzanie nowych lub znacząco ulepszonych towarów czy usług.
Przedsiębiorcy mogą starać się o wsparcie z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki do 31 maja 2023 roku. Planowana łączna kwota dofinansowania to 578 mln złotych.
Więcej informacji o konkursie: Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki – Kredyt technologiczny – BGK
Kompetencje cyfrowe
Od trudnego czasu pandemii utrzymuje się w wielu firmach tendencja poszukiwania nowych ścieżek komunikacji, sprzedaży i obsługi klientów, zmiany form działania oraz modeli biznesowych, a także zarządzanie zespołami pracującymi w trybie zdalnym.
Z tego względu znajomość narzędzi cyfrowych w biznesie jest niezbędna do skutecznego zarządzania firmą. Nadal na wsparcie szkoleniowe i doradcze dla mikro, małych lub średnich przedsiębiorców w zakresie rozwijania kompetencji cyfrowych kadry menadżerskiej, można otrzymać dofinansowanie z Funduszy Europejskich.
O tym, gdzie i jak składać wnioski przeczytasz na stronie: power.parp.gov.pl
Dostępność szansą na rozwój
Firmę można rozwijać również w oparciu o rozwiązania skierowane do osób ze szczególnymi potrzebami. Jesteś mikro, małym, średnim lub dużym przedsiębiorcą i:
- wytwarzasz produkty lub oferujesz usługi i chciałbyś, aby osoby ze szczególnymi potrzebami mogły z nich korzystać na równi z pozostałymi użytkownikami (technologie kompensacyjne i asystujące),
- chciałbyś wiedzieć, jak projektować produkty, środowiska, programy lub usługi w taki sposób, by były użyteczne dla wszystkich, bez potrzeby adaptacji (uniwersalne projektowanie) do szczególnych potrzeb,
- chciałbyś wprowadzić te produkty i usługi na rynek (komercjalizacja),
to nadal możesz skorzystać z oferty bezpłatnych szkoleń i doradztwa dostępnych w Twoim regionie: power.parp.gov.pl
Innowacyjne inwestycje
Jesteś przedsiębiorcą i chcesz rozwijać nowe produkty, ulepszać istniejące, inwestować w maszyny i sprzęt w swojej firmie?
W kwietniu, środki na innowacje produktowe, procesowe, marketingowe i organizacyjne w sektorze produkcyjnym, czekają na mikro, małych i średnich przedsiębiorców w województwie podlaskim.
Szczegółowe informacje o konkursie: Działanie 1.3 Wspieranie inwestycji w przedsiębiorstwach – Regionalny Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (wrotapodlasia.pl)
Termomodernizacja
Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mają szansę na wsparcie projektów z zakresu głębokiej termomodernizacji, które mają na celu poprawę efektywności energetycznej.
Termomodernizacja budynków, może obejmować między innymi kompleksowe, wielokierunkowe działania, w tym możliwość instalacji źródeł ciepła opartych o odnawialne źródła energii (OZE) lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji z OZE.
Wnioski można składać jeszcze do 20 kwietnia.
Więcej informacji na stronie regionalnego Programu Województwa Lubelskiego.
Więcej informacji
Szczegółowe informacje o wszystkich trwających naborach znajdą Państwo w poniższych linkach:
Te dane dostępne są również na portalu Funduszy Europejskich, w zakładce „Zobacz ogłoszenia o naborach wniosków”. W znalezieniu oferty odpowiedniej dla Twoich potrzeb pomoże także Wyszukiwarka Dotacji.
Źródło: gov.pl