Najważniejsze obszary w projekcie rozporządzenia skierowanego do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych, to: Kto będzie mógł prowadzić doskonalenie nauczycieli, jakie warunki musi spełniać kandydat na dyrektora placówki doskonalenia nauczycieli, a także dodatkowe kompetencje kuratora oświaty odnośnie opiniowania planów pracy publicznych placówek doskonalenia nauczycieli.
Proponowane w projekcie rozwiązania nie odbiegają od dotychczasowych przepisów określających zasady działania placówek doskonalenia nauczycieli, obowiązujących do 30 września 2016 r.
Podstawowa zmiana dotyczy katalogu podmiotów, które będą uprawnione do prowadzenia doskonalenia zawodowego nauczycieli. Doskonalenie będą mogły prowadzić placówki doskonalenia nauczycieli, szkoły wyższe i inne jednostki, których zadania statutowe są związane z doskonaleniem zawodowym nauczycieli. Nie będą już mogły prowadzić doskonalenia zawodowego nauczycieli zakłady kształcenia nauczycieli, tj. kolegia nauczycielskie i nauczycielskie kolegia języków obcych, z uwagi na ich likwidację z dniem 1 października 2016 r.
Więcej: LINK