Kongres Bioenergoterapeutów, Radiestetów i Naturoterapeutów

W siedzibie związku Rzemiosła Polskiego, w dniach 7-8 czerwca, odbył się Kongres Środowiska Zawodowego Bioenergoterapeutów, Radiestetów i Naturoterapeutów, organizowany przez Ogólnopolską Izbę Rzemieślniczą Bioenergoterapeutów i Radiestetów. Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik objął Kongres honorowym patronatem.
 
Na kongresie podsumowano dotychczasowy dorobek środowiska bioenergoterapeutów i radiestetów oraz omówiono aktualne problemy funkcjonowania tych zawodów na rynku pracy i usług w ramach struktur rzemiosła. Spotkanie było również panelem dyskusyjny i szkoleniowy, adresowany do wszystkich ludzi zainteresowanych medycyną naturalną.
 
Uczestnicy Kongresu mieli okazję wziąć udział w licznych wykładach i dyskusjach. Wśród prelegentów znaleźli się między innymi Andrzej Kolk – „Wpływ środowiska energetycznego Ziemi na zdrowie roślin, zwierząt i człowieka” i Joanna Naróg – „Etyka w bioterapii”.

Kongres był nie tylko dobrym miejscem dyskusji o sukcesach, ale również o przyszłości branży. Omówiona została problematyka szkolenia zawodowego, systemu weryfikacji i nadawania uprawnień, koncepcje dalszej współpracy w środowisku i jego wizerunek zewnętrzny.