III edycja “Kremówki Papieskiej”

Już po raz trzeci w Rzeszowie cukiernicy uczcili święto 89 Rocznicy Urodzin Sługi Bożego Jana Pawła II oraz 18 rocznicy Jego wizyty w Rzeszowie pod nazwą “Kremówka Papieska”. W dniu 17 maja 2009 roku odbyła się uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. Św. Krzyża, którą odprawili ks. Prałat Stanisław Słowik – Dyrektor “Caritas” Diecezji Rzeszowskiej, Władysław Jagustyn – Proboszcz Parafii p.w. Św. Krzyża, Duszpasterz Rzemieślników oraz ks. prałat Jana Szczupaka – Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Z tej okazji rzeszowscy rzemieślnicy – cukiernicy przygotowali kremówkę od długości 89 metrów. Jej degustacja tradycyjnie kończy uroczystość, w trakcie której rzemieślnicy, zaproszeni goście i mieszkańcy Rzeszowa dziękują Bogu za jednego z najwybitniejszych Rodaków i proszą o Jego wyniesienie na ołtarze.

 

Organizatorem tej imprezy jest Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie wspólnie z Cechem Rzemiosł Wielobranżowych i Diecezjalnym Duszpasterzem Rzemieślników. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i samorządu Izby z Przewodniczącym Rady Emilem Kunyszem, Starsi Cechów Rzemieślniczych, oraz przedstawiciele prasy, radia, lokalnej telewizji, jak również licznie zgromadzeni mieszkańcy Rzeszowa, których powitał w imieniu organizatorów Jan Adam Wszołek, Starszy Cechu Rzemiosł Wielobranżowych w Rzeszowie – jeden z gospodarzy imprezy.

 

Uroczystości towarzyszyły występy: dziewczęcej orkiestry “Szałamaistek” i Zespołu “Mażoretek” z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz katedralnego chóru dziecięcego.