II Zimowe Igrzyska Szkół Cechowych i Izbowych w Zakopanem

W Zakopanem w dniach 1 – 4 marca 2015r. odbyły się II Zimowe Igrzyska Szkół Cechowych i Izbowych w Zakopanem. Organizatorem był Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zakopanem, a Honorowy Patronat objął Tadeusz Szewczyk  Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

W Igrzyskach udział wzięły szkoły: z Poznania, Rybnika, Pilzna, Tarnowa, Gorlic, Krynicy Zdroju, Nowego Sącza, Nowego Targu i Zakopanego. Igrzyska otworzył Pan Franciszek Kaletka – Starszy Cechu w Zakopanem.

Rozegrano zawody w konkurencjach: łyżwiarstwo szybkie, biegi płaskie, narciarstwo alpejskie i snowboard. Startowali chłopcy i dziewczęta ze szkół rzemieślniczych, mistrzowie szkolący i nauczyciele. Puchary, medale i dyplomy wręczali Prezes Izby, Starszy zakopiańskiego Cechu oraz Dyrektor Cechu Pani  Władysława Skupień i Dyrektor Biura Izby Pan Czesław Krupa.

W łyżwiarstwie szybkim zwyciężyła Magdalena Stasik z Tarnowa i Jakub Przyborowski z Krynicy Zdroju.
W biegach płaskich I miejsce  wśród dziewcząt zajęła Aneta Gruszka z Zakopanego, a wśród chłopców Wojciech Zych również z Zakopanego.
W narciarstwie alpejskim zarówno w Suchem jak i na Harendzie zwyciężyli Joanna Smulska z Poznania i Dawid Kalata z Zakopanego.  
Zwycięzcami w snowboardzie zostali: w Suchem Dominika Gocał z Zakopanego i Mariusz Wadowski z Zakopanego, natomiast na Harendzie triumfowali Anna Rzepka z Zakopanego i Jan Cichomski również z Zakopanego.
Najbardziej wszechstronnymi sportowcami Igrzysk zostali Joanna Smulska z Poznania i Paweł Jastrzębski z Zakopanego.
W klasyfikacji generalnej szkół I miejsce zajęło Zakopane.

Zdjęcia : LINK