EuroPraktyki w Lublinie

Organizowanie zagranicznych praktyk dla uczniów rzemiosła z województwa lubelskiego stało się stałym elementem oferty szkoleniowej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie.

EuroPraktyki to projekt adresowany do przyszłych rzemieślników – mechaników, stolarzy, cukierników, piekarzy, kucharzy, rzeźników wędliniarzy, fryzjerów, którzy chcieliby nabyć nowe doświadczenia zawodowe na europejskim rynku pracy.

Projekt realizowany jest od marca do października 2010 roku. Udział w nim wzięło 45 uczniów. Trzy grupy zakończyły już staże w trzech europejskich krajach: Hiszpania (Walencja), Wielka Brytania (Plymouth) i Niemcy (Lipsk). Każda z grup koncentrowała się na wykonaniu wyznaczonych im zadań w zagranicznych przedsiębiorstwach, które miały wzbogacić ich praktyczne umiejętności przy wykonywaniu zawodu. Natomiast po pracy mieli zorganizowany bogaty program kulturowy, podczas którego zwiedzali atrakcje turystyczne kraju, w którym przebywali.

Udział w zagranicznych praktykach otworzył przed uczniami szansę rozwoju oraz zdobycia nowych umiejętności i niezapomnianych doświadczeń. Dał możliwość poznania niezwykłych przestrzeni i spotkania fascynujących ludzi. Praktykanci biorący udział w projekcie dostali niepowtarzalną okazję poznania innych krajów, kultur i języków w szczególności, że dla wielu z nich był to pierwszy wyjazd za granicę.

W marcu 2011 roku rozpoczyna się rekrutacja do kolejnej edycji projektu „EuroPraktyki”.