Erasmus dla młodych przedsiębiorców. Nowy nabór

Rozpoczął się nabór do 7 edycji Erasmusa dla młodych przedsiębiorców. Działanie jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach Unii Europejskiej.

W wymianie mogą wziąć udział:
-  początkujący przedsiębiorcy, którzy maja w planach założeniu własnej działalności gospodarczej lub którzy założyli działalność w ciągu ostatnich trzech lat,
– doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie Unii Europejskiej.

Przedsiębiorca przyjmujący uczestniczący w działaniu czerpie korzyści uzyskując możliwość pracy z energicznym i zmotywowanym początkującym przedsiębiorcą, który może przyczynić się do rozwoju firmy, wnosząc innowacyjne pomysły, nową wiedzę i umiejętności. Dodatkowe korzyści płyną z tego, że ktoś „świeżym okiem” spojrzy na firmę, a także ze specjalistycznej wiedzy, którą dysponuje początkujący przedsiębiorca, a której może nie mieć przedsiębiorca przyjmujący. Wartością dodana działania jest budowania sieci kontaktów i silnych relacji, które mogą być przydatne w przyszłości do wzajemnych konsultacji, udzielania referencji i poszukiwania zagranicznych, jak również doskonalenia umiejętności językowych.
Pobyt za granicą może trwać od 1 do 6 miesięcy. Nabór jest prowadzony do 30 października 2016 r.
Więcej: LINK