Erasmus dla młodych przedsiębiorców

Jeszcze tylko do 31 lipca  można składać wnioski na wymianę z programu Erasmus ogłoszonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Działanie Erasmus dla młodych przedsiębiorców – edycja IV, jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach Unii Europejskiej.

Do wymiany doświadczenia dochodzi podczas pobytu młodego przedsiębiorcy u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy.
Zarówno dla młodych, jak i bardzo doświadczonych przedsiębiorców działanie niesie ze sobą istotną wartość dodaną: potencjalne korzyści obejmują wymianę wiedzy i doświadczenia, możliwości budowania sieci kontaktów na terenie Europy, nawiązywanie nowych stosunków handlowych i poznawanie rynków zagranicznych.

W wymianie mogą wziąć udział zarówno przedsiębiorcy początkujący, którzy maja w planach założeniu własnej działalności gospodarczej lub którzy założyli działalność w ciągu ostatnich trzech lat jak i przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie Unii Europejskiej.
Więcej: LINK