Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Gospodarka

Opublikowano 16/01/2013

Dziennik Gazeta Prawna: Więcej czasu dla firmy na zmianę formy rozliczeń podatkowych

Aby dokonać zmiany obecnej formy opodatkowania konieczne jest złożenie do 21 stycznia naczelnikowi urzędu skarbowego decyzję o wyborze innej formy – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”

Z ogólnych zasad rozliczenia z fiskusem przedsiębiorca może przejść na podatek liniowy z 19-proc. stawką lub jedną ze zryczałtowanych form opodatkowania(ryczałt ewidencjonowany lub kartę podatkową. Ta ostatnia forma wymaga złożenia wniosku na PIT-16. Na tej podstawie naczelnik urzędu skarbowego wyda decyzję w sprawie ustalenia wysokości karty podatkowej (zależy od rodzaju i zakresu prowadzonej działalności, liczby zatrudnionych pracowników, liczby mieszkańców miejscowości, na terenie której firma jest prowadzona) lub wyda decyzję odmawiającą prawa do karty. Pozostałe rodzaje rozliczenia wymagają tylko złożenia wniosku.

Więcej: gazetaprawna.pl
Magdalena Majkowska
15.01.2013
LINK

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018