Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 27/02/2009

Debata pt. „Co dalej z rzemieślniczym kształceniem zawodowym?”

W Bibliotece Śląskiej w Katowicach, w dniu 24 lutego br., po raz pierwszy od 30 lat odbyła się debata zorganizowana wspólnie przez trzy regionalne organizacje rzemieślnicze: Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Beskidzką Izbę Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Bielsku Białej oraz Częstochowską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

W debacie „Co dalej z rzemieślniczym kształceniem zawodowym?” wzięło udział około 150 uczestników, w tym przedstawiciele szkół zawodowych, parlamentarzyści, a także wicekurator śląski – Pan Dariusz Wilczak. Gospodarzami spotkania byli prezesi Izb: Pan Jan Klimek (IR MSP), Pan Kazimierz Góralczyk (BIRiP) oraz Pan Włodzimierz Biniek (CIRiP). Debatę, która dotyczyła najważniejszych problemów związanych z rzemieślniczą nauką zawodu, poprowadzili: Dyrektor Naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach – Pan Michał Wójcik oraz Kierownik Działu Oświaty i Kwalifikacji Zawodowych Izby – Pani Maria Banachowicz.

W czasie żywej dyskusji zgłoszono 15 wniosków, które wkrótce zostaną skierowane do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Uczestniczy seminarium wyrazili swój sprzeciw wobec planów dalszego ograniczania praktycznego kształcenia zawodowego na rzecz przedmiotów ogólnokształcących. Zadeklarowali również chęć zorganizowania spotkania z przedstawicielami Powiatowych Urzędów Pracy oraz Powiatowych Rad Zatrudnienia. Ponadto, podczas spotkania ze strony śląskiego kuratorium oświaty padła deklaracja dotycząca pomocy w zorganizowaniu spotkań z doradcami zawodowymi.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018