„Bursztynowe Rzemiosło”

Komisja Branżowa Złotniczo-Jubilerska zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Bursztynowe Rzemiosło”, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 11-14 marca 2009 podczas Międzynarodowych Targów Amberif 2009.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie i młodzi czeladnicy w kategorii juniorów, a w grupie seniorów bursztynnicy, złotnicy i jubilerzy (czeladnik, mistrz) profesjonalnie wykonujący te zawody. Konkurs ma na celu zaprezentowanie umiejętności młodych adeptów, wchodzących do zawodu i profesjonalistów doskonalących swoje umiejętności w wykonywaniu tradycyjnych i nowoczesnych technik złotniczych i jubilerskich.

Prace prezentowane w konkursie mają wypromować biżuterię i wyroby wykonane z wykorzystaniem „jantaru”, czyli „bałtyckiego złota”, co powinno stać się specjalnością jubilerską na Pomorzu. Właśnie tutaj istnieją najlepsze warunki rozwoju bursztynnictwa. Uczestnicy Konkursu podtrzymują chlubną tradycję polskiej szkoły jubilerskiej, której absolwenci znani są na całym świecie. Nasi złotnicy i jubilerzy pracują w najbardziej renomowanych pracowniach Europy i Ameryki. Konkurs jest próbą wydobycia nowych „pereł talentu” jubilerskiego i pokazania ich całemu światu.

W załączniku regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa