Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 05/12/2008

„Bursztynowe Rzemiosło”

Komisja Branżowa Złotniczo-Jubilerska zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Bursztynowe Rzemiosło”, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 11-14 marca 2009 podczas Międzynarodowych Targów Amberif 2009.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie i młodzi czeladnicy w kategorii juniorów, a w grupie seniorów bursztynnicy, złotnicy i jubilerzy (czeladnik, mistrz) profesjonalnie wykonujący te zawody. Konkurs ma na celu zaprezentowanie umiejętności młodych adeptów, wchodzących do zawodu i profesjonalistów doskonalących swoje umiejętności w wykonywaniu tradycyjnych i nowoczesnych technik złotniczych i jubilerskich.

Prace prezentowane w konkursie mają wypromować biżuterię i wyroby wykonane z wykorzystaniem „jantaru”, czyli „bałtyckiego złota”, co powinno stać się specjalnością jubilerską na Pomorzu. Właśnie tutaj istnieją najlepsze warunki rozwoju bursztynnictwa. Uczestnicy Konkursu podtrzymują chlubną tradycję polskiej szkoły jubilerskiej, której absolwenci znani są na całym świecie. Nasi złotnicy i jubilerzy pracują w najbardziej renomowanych pracowniach Europy i Ameryki. Konkurs jest próbą wydobycia nowych „pereł talentu” jubilerskiego i pokazania ich całemu światu.

W załączniku regulamin konkursu i karta zgłoszeniowa

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018