Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 11/10/2016

Związek Rzemiosła Polskiego przeciwny kolejnym obciążeniom FUS

Związek Rzemiosła Polskiego zajął stanowisko dotyczące poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw.

W opinii przekazanej zastępcy szefa Kancelarii Sejmu Andrzejowi Podgórskiemu oraz  przewodniczącemu Rady Dialogu Społecznego Piotrowi Dudzie prezes ZRP Jerzy Bartnik podkreślił, że jest przeciwny poselskiemu projektowi ustawy. Zdaniem ZRP przedstawione w nim rozwiązania prowadzą do kolejnego obciążania Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw został złożony w Sejmie 6 września przez posłów klubu KUKIZ'15. Zmiany polegają na wprowadzeniu dodatku do emerytur dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych w wysokości 20 zł za każdy rok aktywnej służby- warunkiem jest służba w jednostce przez 20 lat i udział, w co najmniej połowie wszystkich akcji.

Sytuacja OSP (finansowa, sprzętowa, lokalowa), oraz ich członków - mających zapewnione podstawowe świadczenia konieczne do wykonywania obowiązków wynikających z uczestnictwa w organizacji oraz ekwiwalent pieniężny za przepracowany czas - jest diametralnie inna i zdecydowanie lepsza niż sytuacja pozostałych organizacji. Należy też zaznaczyć, że funkcje, w tym przypadku strażaków, nie są związane ze źródłem ich dochodu, zaś sam ekwiwalent podlega zwolnieniu z opodatkowania oraz nie są naliczane od tych kwot składki na ZUS.
Pełen tekst:

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018