Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Organizacje

Opublikowano 24/02/2012

W Dębicy odbyły się Mistrzostwa Fryzjerskie Uczniów

Blisko 80 adeptów sztuki fryzjerskiej stanęło do konkursu o tytuł najlepszego ucznia sztuki fryzjerskiej województwa podkarpackiego.Do Domu Kultury Mors w Dębicy, gdzie odbył się konkurs przyjechali uczniowie m.in. z Mielca, Krosna, Przemyśla, Sanoka i Rzeszowa.

Młodzi fryzjerzy zmagali się w trzech kategoriach: We fryzjerstwie damskim najlepsza okazała się Agata Kaczkowska z Cechu w Krośnie, w męskim na najwyższym podium stanęła Patrycja Materlak z Cechu w Przemyślu. W wyciskaniu fal na mokro bezkonkurencyjna okazała się Eliza Łozińska z Cechu w Przemyślu, natomiast w zaplataniu warkoczy i wykonywania plecionek pierwsza była Bogusława Szczurek z Cechu w Krośnie.

Ciekawostką tegorocznej imprezy był występ 12-latki Martyny Zdeb z Krosna, (ze względu na młody wiek wystartowała poza konkursem), która już zapowiada się na znakomitą kontynuatorkę rodzinnych tradycji i świetnie sobie radzi w sztuce fryzjerskiej.

Organizatorem Mistrzostw była Izba Rzemieślnicza w Rzeszowie i Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Dębicy. Kapitule konkursu przewodziła Krystyna Foltyn, prezes Cechu Rzemiosł Różnych w Krakowie, członek Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego.
 

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018