Puls Biznesu:Badania i rozwój wspierane działaniami państwa

‘Inne spojrzenie na warunki sprzyjające inwestycjom małego biznesu ma Związek Rzemiosła Polskiego. Niska aktywność inwestycyjna wynika przede wszystkim z bariery popytowej na produkty krajowe, które nie są w stanie skutecznie konkurować z tanim importem z rynków wschodnich” – powiedziała Pulsowi Biznesu Elżbieta Lutow ze Związku Rzemiosła Polskiego.

— To dlatego oprócz uproszczenia procedur, zmniejszania kosztów administracyjnych potrzebna jest polityka makroekonomiczna wspierająca popyt, m.in. poprzez wzrost zatrudnienia oraz odwrócenie trendów likwidacji sektora przemysłowego, którego odbudowa może stanowić szansę na współpracę dla wielu mikroprzedsiębiorstw — tłumaczy ekspert ZRP. — Szczególnie w mikroprzedsiębiorstwach wszelkie obciążenia regulacyjne, nawet jeżeli nie rodzą skutków finansowych, zwykle angażują sporo czasu, i to na ogół czasu właściciela, czyli osoby potencjalnie najbardziej kreatywnej, gotowej wziąć na siebie ryzyko- dodała.
W celu stworzenia w Polsce możliwości rozwoju innowacyjności należy zacząć od eliminacji barier biurokratycznych i stabilizacji prawa, głównie podatkowego i co istotne, sektora finansowego. Zapowiada to pierwsza część pakietu deregulacyjnego, którą rząd przyjął w ubiegłym tygodniu.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Badania i rozwój wspierane działaniami państwa”, w którym przedstawiciele organizacji przedsiębiorców wypowiadają się na temat zmian zaproponowanych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego RozwojuWięcej:
pb.pl
15.11.2016
LINK