Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 27/01/2020

Zmiany w ustawie o rzemiośle - Eksperci ZRP w Gazecie Prawnej

O nowelizacji ustawy z 31 lipca 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych, która znowelizowała ustawę z 22 marca 1989 r. o rzemiośle, w tym m.in. wprowadziła długo wyczekiwaną zmianę w definicji rzemieślnika, rozszerzającą dopuszczone prawem formy wykonywania przez nich działalności gospodarczej, wypowiadają się eksperci Związku Rzemiosła Polskiego.

- Zależało nam na umożliwieniu rzemieślnikom prowadzenia działalności gospodarczej w formie spółek, przy jednoczesnym zachowaniu rodzinnego, osobistego charakteru wykonywania rzemiosła. Wszystkie spółki będą bowiem bazowały na wykorzystaniu zawodowych kwalifikacji i będą to firmy rodzinne, bo firmy rzemieślnicze to głównie firmy rodzinne ‒ komentuje nowe przepisy Elżbieta Lutow, Dyrektor Zespołu Rozwoju Przedsiębiorczości ZRP. W tekście również komentarze Jolanty Kosakowskiej, Dyrektor Zespołu Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej w ZRP, dra Andrzeja Stępnikowskiego, Zastępcy Dyrektora tego zespołu, a także Tomasza Wiki, Dyrektora Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu oraz Józefa Hordejuka, Dyrektora Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku.

Zapraszamy do przeczytania całego tekstu: https://bit.ly/36znCSd

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018