XL Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego

 27 czerwca 2021 r. na Jasnej Górze modlili się przedstawiciele Rzemiosła Polskiego. Prosili o jedność w rodzinach i środowiskach rzemieślniczych oraz solidarność w działaniu w niełatwym czasie dla gospodarki.

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli różnych izb branżowych m.in.: stolarskiej, malarskiej, fryzjerskiej, włókienniczej, cukierniczej, szewskiej i spożywczej. Potrzebujemy Bożego błogosławieństwa i nowych sił, energii, następstwa pokoleń, nowego widzenia rzeczywistości, tak duchowej, jak i materialnej – mówił ks. Krzysztof Rusiecki, krajowy duszpasterz rzemieślników. Zauważył, że obecny czas jest czasem przewartościowania także w wymiarze społecznym, gospodarczym. Zdaniem duszpasterza potrzeba „mocniejszej więzi między starszym pokoleniem rzemieślników a młodymi następcami i tymi, którzy projektują nowoczesne życie społeczne i gospodarcze”.

Jasna Góra to dla rzemieślników ważne miejsce, niemal od jej początku przybywali tu jako pielgrzymi, byli też zatrudnieni w jej zabudowie, przygotowali godną oprawę otoczenia Cudownego Obrazu Matki Bożej. Wotum Polskiego Rzemiosła są m.in. kute balustrady na jasnogórskim Szczycie, ozdobione wizerunkami historycznych orłów – od piastowskich poprzez jagiellońskie, aż do współczesnych.

http://www.idziemy.pl/kosciol/jasna-gora-pielgrzymka-rzemiosla-polskiego-/69850