Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu zaprasza na II Festiwal Rzemiosła i Grę Miejską

Związek Rzemiosła Polskiego informuje, że Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu organizuje II Festiwal Rzemiosła oraz Grę Miejską pt. „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Wydarzenie odbędzie się Pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i zostanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego przy współpracy z lokalnymi Centrami Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego.
Festiwal odbędą się w siedmiu miastach w Województwie Wielkopolskim w następujących terminach :

  • Konin – 10.04.
  • Oborniki – 12.04
  • Poznań – 17.04.
  • Nowy Tomyśl – 19.04.
  • Kalisz – 20.04.
  • Wągrowiec – 22.04.
  • Gniezno – 24.04.

W Poznaniu wydarzenie odbędzie się w dniu 17. 04. br. (środa) w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu w godzinach 10:00 – 15:00 przy współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. Poznańska impreza uzyskała dodatkowe dofinansowanie również od Prezydenta Miasta Poznań i stanowi element kampanii „Szacun dla Zawodowców” organizowanej przez Miasto Poznań.

Celem wydarzenia jest prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. W ramach festiwalu zostanie pokazana różnorodność branż i usług wykonywanych przez rzemieślników, a także zintegrowanie lokalnego środowiska. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje wyrobów lokalnych, inspirujące działania warsztatowe będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny.
Organizując imprezę 17 kwietnia, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu chce w szczególności dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych stworzyć możliwość poznania zawodów rzemieślniczych, warunków pracy i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia.

Jedną z atrakcji festiwalu będzie gra miejska „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Czteroosobowe zespoły uczestników wraz z opiekunem będą rywalizować między sobą, odwiedzać firmy rzemieślnicze i wykonywać ciekawe, różnorodne zadania w jak najkrótszym czasie. Gracze otrzymają kartę wraz z mapą i zaznaczonymi punktami do odwiedzenia.  Zakończenie gry i rozdanie nagród odbędzie się na zakończenie Festiwalu Rzemiosła.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępne na stronie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu:

https://www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,zapraszamy-na-ii-festiwal-rzemiosla-i-gre-miejska.html