Webinarium SMEunited i EBC na temat dobrych praktyk w sektorze budowlanym

12 października 2021 r. SMEunited (Rzemiosło oraz Małe i Średnie Przedsiębiorstwa w Europie) i EBC (Europejska Konfederacja Budowlana) zorganizowały webinarium w formie online, mające na celu zaprezentowanie broszury informacyjnej obejmującej zielone dobre praktyki w sektorze budowlanym.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Komisji Europejskiej i organizacji członkowskich EBC, SMEunited, w tym ekspert Związku Rzemiosła Polskiego.

Podczas spotkania przedstawiono dobre praktyki w branży budowlanej ograniczające zużycie energii elektrycznej, cieplej i emisję gazów, wdrożone w prowadzonych przez nich przedsiębiorstwach z wykorzystaniem środków finansowych programu LIFE+ i innych programów pomocowych ukierunkowanych na rozwój zielonej energii i prowadzenie działalności gospodarczej w zgodzie z zasadą obiegu zamkniętego w budownictwie. Ponadto zaprezentowano informacje dotyczące wsparcia w ramach programu Life Climate CEQL – projektu ukierunkowanego na finansowanie działań, takich jak: podnoszenie świadomości w zakresie stosowania nowoczesnych, energooszczędnych technologii w budownictwie wśród inżynierów, architektów, tworzenie punktów doradczo-usługowych dla właścicieli firm budowlanych pod szyldem „one stop shop”, gdzie będzie można uzyskać kompleksowe informacje odnośnie technologii jak i sposobu ich zastosowania przy renowacji starych budynków oraz na podnoszenie świadomości w tym zakresie u przedstawicieli instytucji państwowych i samorządowych.

Zachęcamy do zapoznania się z  broszurą informacyjną (20211009 GREEN PRACTICES CONSTRUCTION LEAFLET) oraz z  przykładami dobrych praktyk.

https://cinea.ec.europa.eu/life_en

https://cinea.ec.europa.eu/life/life-close-market-projects_en