Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021

W dniach 6-10 grudnia 2021 r. w Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 16. Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021. Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem tego wydarzenia, a jego organizatorem jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Wydarzenie to stanowić będzie doskonałe miejsce do rozmów o nowych możliwościach finansowania i rozwoju gospodarki cyfrowej po zakończeniu pandemii COVID-19.

Hasło konferencji to Internet United (tłum. zjednoczony internet) – łączący wszystkich swoich użytkowników w jedną społeczność odpowiedzialną za jego kształt i funkcjonowanie.

IGF (Internet Governance Forum/Światowe Forum Zarządzania Internetem) to międzynarodowe spotkanie z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych, umożliwiające globalną dyskusję o rozwoju internetu. Jest miejscem wymiany myśli i doświadczeń w zakresie zarządzania internetem.

W Światowym Forum Zarządzania Internetem 2021 udział wezmą ustawodawcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele świata nauki i organizacji pozarządowych. Kilka tysięcy osób z całego globu będzie dyskutować o możliwościach i wyzwaniach stawianych przez internet, a także sposobach pełnego wykorzystania jego potencjału.

Zapraszamy na oficjalną stronę wydarzenia  https://www.gov.pl/web/igf2021