Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 23/01/2020

Spotkanie rzemiosła woj. świętokrzyskiego z Podsekretarz Stanu Olgą Semeniuk

Z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju oraz Związku Rzemiosła Polskiego 22 stycznia 2020 r. w Sandomierzu odbyło się spotkanie Podsekretarz Stanu Olgi Semeniuk z przedstawicielami rzemiosła. Była to pierwsza z serii zaplanowanych wizyt, które Pani Minister odbędzie we wszystkich województwach na przełomie stycznia i lutego 2020 roku.

Współorganizatorami spotkania była Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach oraz Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Sandomierzu. Udział wzięli w nim również przedstawiciele Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Opatowie oraz Stowarzyszenia Prywatnych Przedsiębiorców "Inicjatywa" z Ożarowa. Obok przedstawicieli rzemiosła na spotkaniu obecny był również Marcin Marzec - Burmistrz Miasta Sandomierz, a także Marcin Piwnik - Starosta Sandomierski, dr Janusz Suszyna - Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Sandomierzu oraz Magdalena Gdowska - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie.

Dyskutowano o wyzwaniach, potrzebach i problemach rzemiosła – jego organizacji i rzemieślników. Wśród dominujących tematów znalazły się: przygotowanie zawodowe w rzemiośle, promocja rzemiosła i szkolnictwa branżowego, instrumenty wsparcia rzemiosła i realizacji zadań w obszarze oświaty zawodowej, jak również warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Pani Minister poznała przy tym formy i realia współpracy z władzami samorządowymi i instytucjami rynku pracy.

Powołana na początku stycznia 2020 r. na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Olga Semeniuk będzie m.in. zajmować się sprawami środowiska rzemieślniczego. Swoją pracę postanowiła zacząć od osobistego poznania naszej organizacji.

Liczymy, że rozpoczęty w 2020 roku kolejny etap dialogu Ministerstwa Rozwoju z rzemiosłem, przyniesie wymierne i pożądane przez naszych członków efekty.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018