Ruszył nabór startupów do „Platform startowych dla nowych pomysłów”

2 stycznia ruszył nabór startupów do „Platform startowych dla nowych pomysłów”, programu inkubacyjnego PARP.  Jego główne założenia to zintensyfikowanie rozwoju makroregionu Polski Wschodniej, wsparcie w przekształceniu pomysłu w produkt i jego rynkowa walidacja, a także szansa na bezzwrotną dotację PARP pomagającą uruchomić działalność.

Program powstał z myślą o startupach, które chcą rozwijać swój innowacyjny biznes w makroregionie Polski Wschodniej. Celem programu jest wsparcie twórczych osób z pomysłem na innowacyjny biznes w osiągnięciu sukcesu rynkowego. Program skierowany jest do wszystkich ambitnych i kreatywnych osób: zarówno do młodych, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, ale również do bardziej doświadczonych, które próbowały już swoich sił w pracy „na etacie” lub prowadzeniu firmy.

Platformy startowe dla nowych pomysłów działają w 9 miastach i są skierowane do różnych branż.

Współpraca operatorów programu z partnerami pozwoli na wzmocnienie ekosystemu zaspokajającego potrzeby młodych przedsiębiorców. Szacuje się, że w tej edycji Platform Startowych wyinkubowanych zostanie ponad 1000 startupów.

Platformami startowymi zarządzają:

  • Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland”;
  • Puławski Park Naukowo-Technologiczny Sp. z o. o.;
  • Park Naukowo-Technologiczny Energii Sp. z o.o.;
  • Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.;
  • Gmina Olsztyn – Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny.

W pilotażu poddziałania 1.1.2 POPW (konkurs w 2016 r.) na rozwój startupów przeznaczono blisko 80 mln zł. Skuteczność pilotażu potwierdzają przedsiębiorstwa odnoszące rynkowe sukcesy, jak np. spółka Revas, oferująca innowacyjne narzędzia ICT dla branżowych symulacji biznesowych, zwycięzca STARTUP EUROPE AWARDS 2017 – POLAND w kategorii Edtech lub firma Cadway Automotive – zespół inżynierów i projektantów tworzących elementy konstrukcji pojazdów samochodowych, który pracuje z czołowymi producentami aut na świecie. W ich wypadku sukces rozpoczął się od zgłoszenia innowacyjnego pomysłu do jednej z Platform Startowych.

Więcej na: PARP

Platformy startowe dla nowych pomysłów