Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 03/11/2022

Projekt pilotażowy EU Talent Pool - dla uchodźców z Ukrainy i pracodawców oraz uslugi sieci EURES dla pracodawców

Związek Rzemiosła Polskiego informuje, że Komisja Europejska wspólnie z Europejskim Urzędem ds. Pracy oraz Europejską Siecią Służb Zatrudnienia (EURES) uruchomiła projekt pilotażowy umożliwiający osobom z Ukrainy objętym ochroną czasową na terenie Unii Europejskiej stworzenie swojego CV i zaprezentowanie go zweryfikowanym pracodawcom z Polski oraz pracodawcom z UE w bazie CV na portalu EURES.

Polska sieć EURES bierze udział w pilotażu dzięki czemu umożliwia dodatkowe usługi dla uchodźców z Ukrainy oraz polskich pracodawców w celu ułatwienia łączenia poszukających pracy z Ukrainy z polskimi pracodawcami.

Do polskiej sieci EURES należy Departament Rynku Pracy w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz wszystkie wojewódzkie i powiatowe urzędy pracy a także Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy (OHP) wraz z wojewódzkimi komendami OHP i Centrami Edukacji i Pracy Młodzieży OHP.

PROJEKT TRWA OD 10 PAŹDZIERNIKA 2022 r. DO MOMENTU ZAKOŃCZENIA OBOWIĄZYWANIA NA TERENIE UE przepisów  DYREKTYWY O OCHRONIE CZASOWEJ

W linkach poniżej znajduje się pismo Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej wraz z załącznikami dotyczące unijnego projektu pilotażowego EU Talent Pool skierowanego do uchodźców z Ukrainy i pracodawców poszukujących kandydatów do pracy oraz usług sieci EURES dla pracodawców.

Pismo Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej - EU Talent Pool - pracodawcy

Zał.1_Info - Europejska Pula Talentów - pomoc dla Ukrainy

Zał. 2_Usługi EURES dla pracodawców

Zał. 3_Banery projektu EU Talent Pool

Zał. 4_Plakat EURES_pracodawcy 2022.

Zał. 5_Broszurka_eures rekrutacja w europie

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018