Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków na wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych w ramach KPO

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasiła rozpoczęcie naboru wniosków o dofinansowanie działań obejmujących zielone technologie, w tym wpisujące się w założenia gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ). Inwestycja A2.2.1. jest realizowana z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO). Wnioski będą przyjmowane od 25 czerwca br., budżet naboru 325 mln zł!

O wsparcie w ramach działania A2.2.1. „Inwestycje we wdrażanie technologii i innowacji środowiskowych, w tym związanych z GOZ” mogą ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, prowadzące działalność na terenie Polski.

Wsparciem zostaną objęte te przedsięwzięcia, których celem jest zmiana modelu biznesowego na taki, który uwzględnia rozwiązania gospodarki cyrkularnej, a inwestycja MŚP jest związana z wdrożeniem technologii środowiskowych, w tym związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym. Efektem może być lepsza gospodarka materiałowa (np. ograniczenie pobierania surowców pierwotnych), zwiększenie efektywności energetycznej (np. izolacja termiczna albo używanie energooszczędnych urządzeń) oraz transformacja w kierunku zerowej ilości odpadów (np. zamknięcie łańcuchów dostaw, w których odpad staje się produktem).

Więcej informacji uzyskają Państwo pod poniższym linkiem:

https://www.parp.gov.pl/component/content/article/86456:325-mln-zl-na-zielone-technologie-parp-oglasza-nowy-nabor

Kontakt z Ekspertem PARP celem uzyskania informacji:  https://www.parp.gov.pl/component/site/site/kontakt-2#eksperci