Odpowiedź Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii na Apel ZRP dotyczący wsparcia polskich przedsiębiorców w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej 6.0

W związku z przekazanymi przez Związek Rzemiosła Polskiego postulatami w imieniu polskich przedsiębiorców środowiska rzemieślniczego w piśmie z dnia 17 grudnia 2020 r., skierowanym do Prezesa Rady Ministrów Pana Mateusza Morawieckiego oraz Wiceprezesa Rady Ministrów Pana Jarosława Gowina publikujemy odpowiedź Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Podsekretarz Stanu Pan Marek Niedużak zapewnia, że wszelkie napływające do Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii postulaty są dogłębnie analizowane. Ministerstwo na bieżąco analizuje sytuację gospodarczą kraju oraz pozostaje w kontakcie z przedsiębiorcami różnych branż w celu wypracowania najlepszych warunków prawnych do wykonywania działalności gospodarczej w Polsce.

Bieżące działania Ministerstwa są ukierunkowane na stworzenie jak najefektywniejszych instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii COVID-19. Tworzenie lepszych regulacji prawnych oraz eliminacja zbędnych obciążeń przedsiębiorców jest stałym działaniem resortu.

Odpowiedź MRPiT Pobierz

 

Apel do Rządu RP o pilne modyfikacje w Tarczy Antykryzysowej 6.0