Konkurs fotograficzny i filmowy O!ZNAKI PRACY 2020

Rozpoczęła się czwarta edycja konkursu O!ZNAKI PRACY, którego tematem i motywem przewodnim jest praca + natura + technologia. Wydarzenie organizowane przez Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy to przestrzeń, w której prezentuje się najlepsze wizualne komentarze współczesnych zjawisk związanych z pracą, ale również forum wymiany i konfrontacji poglądów na temat współczesnego rynku pracy.

Organizator zaprasza do udziału w konkursie wszystkich, którzy interesują się filmem, fotografią oraz kampaniami społecznymi, a przy tym lubią obserwować świat oraz bieżące zjawiska społeczne. Zarówno artyści jak i reportażyści będą mogli zmierzyć się z pytaniem, jakie zagrożenia i możliwości wiążą się z tradycyjną pracą w dobie algorytmów, automatów, aplikacji, sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości, nanotechnologii i zabezpieczeń biometrycznych.

O!ZNAKI PRACY są konkursem oszczędnym i powściągliwym. Nie epatujemy wysokością nagród. Nie zabiegamy o rozgłos i reklamę. Laureatów nie zapraszamy na czerwony dywan. Szukamy autorów, którzy decydują się na udział, żeby opowiedzieć wybraną przez siebie historię, podzielić się własnym punktem widzenia, doświadczeniem i wrażliwością. Dobrze czują się w takim powściągliwym otoczeniu i towarzystwie. Przekonaliśmy się, że uczestnicy konkursu to grupa pod wieloma względami wyjątkowa. Reprezentują różne zawody, środowiska, doświadczenia i spojrzenia na świat. Łączy ich nie tylko wrażliwość artystyczna i społeczna, ale umiejętność dostrzegania we współczesnej pracy jej humanizmu. Dotychczasowy dorobek konkursu, jego profil, grono stałych współpracowników i partnerów zachęca do spojrzenia na powstającą kolekcję z perspektywy zmian, które dokonują się w środowisku pracy, a szczególnie jej szeroko rozumianego bezpieczeństwa – wyjaśniają w zaproszeniu organizatorzy.

Prace można zgłaszać do 12 października 2020 r.

Zaproszenie

Szczegóły konkursu: www.oznakipracy.ciop.pl