Green Alley Award 2019

Green Alley, sieć start-up w Circular Economy, wraz ze swoimi partnerami Seedmatch (Niemcy), Bethnal Green Ventures (UK) i R2PI (projekt Horizon 2020, którego SMEunited jest partnerem) ogłosiły uruchomienie nagrody Green Alley Award 2019. Ta europejska nagroda, która przyznawana jest od 6 lat, jest jedynym konkursem skupiającym się na gospodarce obiegowej i poszukiwaniem pomysłów na zielony biznes.

Nagroda Green Alley 2019 skierowana jest do startupów i młodych przedsiębiorców, którzy opracowali model biznesowy w obszarze cyfrowej gospodarki o obiegu zamkniętym, recyklingu i zapobiegania powstawaniu odpadów. Sponsorzy nagrody szukają firm, które zamierzają wprowadzić swoje produkty lub usługi lub są już w fazie wzrostu. Mile widziane są również firmy, które chcą rozszerzyć działalność na inne rynki europejskie. Jedynym warunkiem jest to, że pomysł na biznes musi pomóc zmniejszyć ilość odpadów lub zamienić odpady w zasoby.

Wypełniając formularz zgłoszeniowy i przesyłając niestandardową talię skoku firmy (strona oferuje również wytyczne dla firm, aby dać ich aplikacji najlepszą szansę na sukces): https://bit.ly/2lvltSt

Składanie wniosków zakończy się 25 czerwca 2019 r.

Zwycięzca otrzyma:

• 25 000 Euro nagrody za przeniesienie firmy na wyższy poziom.
• Informacje zwrotne od wysokiej rangi ekspertów gospodarki o obiegu zamkniętym i mentorów rozpoczynających działalność.
• Możliwości tworzenia sieci i nowe kontakty biznesowe.
• Opcję kampanii crowdfundingowej z platformami Seedmatch lub partnerskimi.
• Pitch do potencjalnych inwestorów i mediów w finale Green Alley Award

Na początku września sześciu finalistów zostanie wybranych do udziału w finałach Green Alley Award. Finaliści zostaną zaproszeni do Berlina 17 października 2019 r., gdzie będą pracować nad swoimi modelami biznesowymi z praktykami gospodarki o obiegu zamkniętym i ekspertami ds. Startupów podczas indywidualnych rozmów mentorskich. Finaliści będą mieć pięć minut na scenie, aby przedstawić swoje pomysły biznesowe ekspertom jury i międzynarodowej publiczności. W skład jury wchodzą doświadczeni liderzy z Landbell Group oraz zewnętrzni eksperci, w tym Alexis Figeac, pomysłodawca unijnego projektu R2Pi na temat modeli biznesowych gospodarki o obiegu zamkniętym, oraz Elena Dieckmann, współzałożycielka i dyrektor startupu Aeropowder, który wygrał konkurs 2018 Green Alley Award.

Więcej informacji: https://bit.ly/2E3GnnK