Fundacja Integracja ogłasza 20 edycję konkursu Człowiek bez barier

Związek Rzemiosła Polskiego informuje, że Fundacja Integracja ogłosiła 20 edycję konkursu Człowiek bez barier.

Konkurs organizowany jest od 2003 roku i ma na celu promowanie osób z niepełnosprawnością, które są aktywne na różnych polach, bezinteresownie pomagają innym, a ich życie społeczne lub zawodowe oraz sposób radzenia sobie z niepełnosprawnością mogą być wzorem do naśladowania dla innych.
 
Wśród dotychczasowych laureatów tytułu „Człowiek bez barier” są sportowcy, politycy, samorządowcy, artyści i społecznicy.
 
W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu zostanie przyznana nowa nagroda „Młody Człowiek bez barier” osobie z niepełnosprawnością w wieku od 14 do 20 lat, za wyjątkowe osiągnięcia, aktywną postawę i bezinteresowne działanie na rzecz innych. Oprócz tego zostaną przyznane Nagrody Publiczności, „Osobowość Internetowa” i „Człowiek bez barier 20-lecia”.
 
Patronat Honorowy nad Konkursem Człowiek bez barier 2022 objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda.
 
Kandydata do Konkursu może zgłosić każda osoba fizyczna lub prawna oraz organizacja posiadająca osobowość prawną, w tym oczywiście każda izba lub cech rzemieślniczy.
 
Zgłoszenia można przesyłać do 28 września 2022 r.
 
Laureatów poznamy 6 grudnia 2022 roku, podczas gali w Zamku Królewskim w Warszawie. Zachęcamy izby i cechy rzemieślnicze do zgłaszania Kandydatów reprezentujących młode osoby z niepełnosprawnością zatrudnione w zakładach rzemieślniczych.
 
Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo pod następującym adresem:

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1846000?action=SetBrowseMode&mode=preview

 

Organizator- Integracja od 28 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 2003 r. prowadzi portal Niepelnosprawni.pl i od siedmiu lat Sprawniwpracy.com. Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej”.
Partner Instytucjonalny- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Partner Główny- Fundacja Orange
Partnerzy- BNP Paribas, Polpharma, GP Battery
Patronat medialny- portal Niepelnosprawni.pl