Europejskie Dni Pracy On-line Work@PL

Work@PL to sposób na znalezienie wykwalifikowanych pracowników z państw Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Europejskie Dni Pracy On-line Work@PL to internetowe wydarzenie, które odbędzie się w dniu 10 października w godzinach 10:00-14:00 na udostępnionym przez Komisję Europejską portalu www.europeanjobdays.eu. Dla pracodawców będzie to dobra okazja do promowania własnej firmy na terenie całej Europy oraz znalezienia pracowników o różnorodnych kwalifikacjach i kompetencjach językowych. Oferta skierowana będzie również do pracujących poza krajem Polaków, którzy myślą o powrocie. Obcokrajowcy będą mogli w czasie targów poznać warunki życia, a także stan polskiego rynku pracy oraz dowiedzieć się o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas szukania zatrudnienia za granicą.

Na targach obecne będą przede wszystkim branże, w których pracodawcy są zainteresowani zatrudnieniem obywateli innych państw, a więc IT, helpdesk, księgowość i finanse, telefoniczna oraz internetowa obsługa klienta, sprzedaż i marketing, BPO (outsourcing procesów biznesowych).

Zainteresowani udziałem w Work@PL pracodawcy już mogą zarejestrować konto jako wystawcy na stronie www.europeanjobdays.eu i do 28 września zamieszczać ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy. 10 października w godz. 10:00-14:00 będzie można porozmawiać z kandydatami online za pośrednictwem indywidualnych chat’ów.

Organizatorami wydarzenia są Wojewódzkie Urzędy Pracy w Warszawie, Katowicach oraz Gdańsku działających w ramach sieci EURES.

(Grafika: Google)