EU Product Safety Award

Do 7 kwietnia można zgłaszać wnioski do Europejskiej Nagrody Za Bezpieczeństwo Produktów (EU Product Safety Award). Ta unijna nagroda w zakresie bezpieczeństwa produktów nagradza przedsiębiorstwa, które starają się chronić konsumentów, stawiając bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, wykraczając tym samym poza minimalne wymagania określone w prawie UE. Sześć nagród spośród 12 zostało przeznaczonych dla MŚP. W 2019 roku złote, srebrne i brązowe nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach:

Bezpieczeństwo produktów sprzedawanych online – dla producentów, sprzedawców internetowych lub rynków internetowych sprzedających/oferujących własne produkty lub produkty innych firm (nieżywnościowe) online.
Bezpieczeństwo produktów do pielęgnacji dzieci – dla firm projektujących, produkujących i dystrybuujących produkty, takie jak odzież, wózki, krzesełka i sprzęt bezpieczeństwa dla niemowląt i małych dzieci.

Firmy mają czas do 7 kwietnia na złożenie wniosku online. O nagrodę mogą ubiegać się firmy zarejestrowane w jednym z 31 krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Zwycięzcy zostaną zaproszeni na prestiżową ceremonię rozdania nagród i warsztaty sieciowe w Brukseli we wrześniu 2019 roku.

Wszystkie informacje o nagród i formularze zgłoszeniowe są dostępne w 22 językach UE (można wybrać język w prawym górnym rogu ekranu). Zgłoszenia w językach innych niż angielski będą oceniane przez jury na podstawie tłumaczeń maszynowych.

Więcej informacji o nagrodzie: https://bit.ly/2W58Cad
Złożenie wniosku online: https://bit.ly/2FI5mei
Informacja prasowa: https://bit.ly/2TL41wh

Dodatkowych informacji udziela zespół ds. Bezpieczeństwa produktów UE: JUST-PRODUCT-SAFETY@ec.europa.eu