Wersja kontrastowa
 A
 A
 A

Kategoria: Aktualności

Opublikowano 12/12/2019

25 lat Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”

W dniu 11 grudnia 2019 r. Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. Andrzeja Bączkowskiego uroczyście obchodziło 25 lat istnienia. Centrum od ćwierćwiecza pracuje na rzecz polskiego dialogu społecznego, dla którego stał się „domem rodzinnym” - dla samej idei dialogu trójstronnego, także najbardziej przyjaznym miejscem do pracy, negocjacji, deliberacji, rozwoju i pozytywnych przemian w instytucjonalnym dialogu społecznym, dla wszystkich stron partnerów społecznych.

Centrum utworzono decyzją Ministra Pracy i Polityki Społecznej w 1994 roku. Jego celem jest tworzenie przestrzeni służącej mediacji i doradztwu w zapobieganiu, łagodzeniu i rozwiązywaniu konfliktów społecznych oraz wspieranie instytucji porozumienia społecznego. Do jego zadań należy również realizacja szkoleń, zadań badawczych, informacyjnych oraz publikacja wydawnictw na rzecz partnerstwa i dialogu społecznego.

Z okazji jubileuszu odbyła się konferencja podsumowująca działalność Centrum, w której wzięli udział przedstawiciele dialogu społecznego, jednocześnie reprezentujący różne pokolenia uczestników tego dialogu, jak również przedstawiciele świata nauki oraz instytucji publicznych. Spotkanie otworzyła Iwona Zakrzewska, Dyrektor CPS „Dialog”. Następnie wystąpił Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, który uroczyście przekazał organizatorom wydarzenia flagi z wpisem od Prezydenta Andrzeja Dudy, oraz Stanisław Szwed, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Panel „Dialog społeczny w zwierciadle czasu” odbył się z udziałem prof. Kazimierza W. Frieske z Akademii Pedagogiki Specjalnej, prof. Juliusza Gardawskiego ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Jakuba Gontarka z Konfederacji Lewiatan oraz Mateusza Szymańskiego z Sekcji Młodych NSZZ „Solidarność”.

Związek Rzemiosła Polskiego reprezentowała Edyta Doboszyńska, Dyrektor Generalny ZRP.

Serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu.

Ważne informacje:
Najnowsze artykuły:
związek rzemiosła polskiego
00-246 Warszawa
ul. Miodowa 14
Centrala
Tel.: 22 504 4 200
Fax: 22 831-96-10
E-mail: zrp@zrp.pl
o nasO ZRPStrukturaOrganyKomisjeUstawa o rzemiośleHistoria ZRPWarunki użytkowania
Działalność ZRPOświata zawodowaProjekt "Czas na staż"Nowa jakość egzaminówPodatki i sprawy gospodarczeUnia europejskaPolityka społecznaFundusze unijneRada duszpasterskaKonkursy i odznaczenia
KontaktPrezes ZRPDyrektor GeneralnyZespołyPraca
© Związek Rzemiosła Polskiego 2018