Webinarium pt. „Jak skutecznie informować o nauce zawodu w rzemiośle?”

Związek Rzemiosła Polskiego, Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej  informuje, że dnia 24.01.2023 r. odbędzie się webinarium w formie zdalnej pt. „Jak skutecznie informować o nauce zawodu w rzemiośle?” organizowane przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu.

Spotkanie dedykowane jest doradcom zawodowym, pedagogom szkolnym i nauczycielom koordynującym realizację zadań wspierających dzieci i młodzież w wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Celem wydarzenia jest przedstawienie informacji o możliwościach kształcenia zawodowego w rzemieślniczym modelu kształcenia oraz zaprezentowanie pakietu narzędzi edukacyjnych do przeprowadzenia lekcji o nauce zawodu w rzemiośle przygotowanych w ramach grantu „Z PASJĄ W RZEMIOŚLE.

Pomimo zrealizowanych wielu poczynań na rzecz  poprawy jakości doradztwa zawodowego w dalszym ciągu odczuwalne są w tym obszarze niedostatki.  W procesie doradztwa istne są kadry fachowe,  różnorodne narzędzia wspomagające ten proces i skutecznie  przemawiają do świadomości  młodzieży i rodziców jak wykorzystać własny potencjał i talent.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu  i upowszechnienia informacji  o wydarzeniu także w Państwa otoczeniu  instytucji  i partnerów związanych z kształceniem zawodowym i doradztwem.

By potwierdzić uczestnictwo, należy do dnia 20 stycznia 2023 r. wypełnić formularz rejestracyjny dostępny pod poniższym linkiem:
https://forms.gle/GjY1QVspN1QKKhV38

Udział w webinarium jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zaproszenie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu do udziału w webinarium: